Contact us
An aunt-uncle DNA test can confirm if a child is related to the father through his siblings.

DNA Testy Příbuznosti | Teta-strýc DNA Test | Testy Příbuznosti

DNA test příbuznosti (teta-strýc) je určený k ověření vztahu mezi dítětem a jeho údajnou tetou anebo strýcem. Vztah je založen jak na genetických důkazech tak i statistické pravděpodobnosti vypočítané našimi odborníky, což stanoví pravděpodobnost příbuznosti testovaných osob. Tzv. avunkulární test (Teta-Strýc) se obvykle provádí, když údajný otec zemřel, nebo není schopen či ochoten být testován. V takových případech může analýzou vzorků DNA příbuzných otce potvrdit, zda dítě je ve skutečnosti s nimi příbuzné, a tím i potvrdit, zda je otec dítěte jeho skutečný biologický otec.

Stejně jako u všech ostatních DNA testů příbuznosti, které nabízíme, důrazně doporučujeme, aby vzorek matky (je-li k dispozici), byl také součástí testu, jelikož pomůže k upřesnění konečného výsledku. Vzhledem k tomu, že dítě dědí polovinu genetické výbavy od své matky, vzorek DNA matky pomůže zúžit okruh srovnávacích testů a zvýšit průkaznost výsledku.

 V případě kdy jde o analýzu DNA dítěte (chlapce) a DNA strýce, pak doporučujeme Test Y-chromozomu.

Avunkulární DNA test nabízíme již od Kč 9800 (pro jednu tetu nebo strýce a jedno dítě) a je možné jej objednat zde. Výsledky jsou k dispozici během 10 pracovních dnů od okamžiku, kdy vzorky dorazí do laboratoře. Je take možné si objednat Expresní Test za příplatek.

Kontaktujte easyDNA k projednání vášeho konkrétního případu. Rádi Vám poradíme ohledně DNA testu Teta-Strýc ale i ostatních typů testů příbuznosti.

 
Zobrazit pod kompletní seznam služeb
Menu stránek vše, co potřebujete vědět o našich službách
LiveZilla Live Chat Software