Contact us
Vysoce spolehlivé DNA testy příbuznosti (sourozenci, prarodiče, strýc/teta) od easyDNA.

DNA Test Příbuznosti

DNA Test Příbunosti je určen ke zjištění, zda existuje biologický vztah mezi 2 nebo více údajnými příbuznými. Tento typ testování je často používán, když vzorek DNA údajného otce dítěte není k dispozici k provedení testu otcovství. V takových situacích je možné potvrdit vztah testováním DNA příbuzného údajného rodiče jako například sourozence, prarodiče a tety / strýce. DNA test příbuznosti lze také použit k potvrzení nebo vyloučení biologické příbuznosti sourozenců užitím DNA testu “sourozenci”.

Existují různé typy testů a testovacích metod, které lze provádět v závislosti na tom, kdo je k dispozici pro testování. Nabízíme následující testy:

Níže jsou uvedeny různé typy DNA testovacích metod požívaných při DNA testu příbuznosti:

  • Krátké Tandemové Repetice (STR test): Tehoto testu se využívá v případech, kdy testovaní sourozenci jsou různého pohlaví a chtějí vědět, zda mají společné rodiče.
  • Y chromozóm Test Y chromosom se vyskytuje jen u mužů, a tak se může pomocí tohoto typu testu určit otcovská linie mezi sourozenci anebo příbuznými mužského pohlaví.
  • X chromozóm Test: Tento test se používá k určení , zda dvě údajné sestry (různých matek) sdílejí stejného otce.
  • mtDNA Test (mitochondriální DNA): Tento test může určit, zda dva jednotlivci, ať už mužského nebo ženského pohlaví, mají stejnou mateřskou linii.

Jaké Informace Jsou nutné k DNA Testu?

Budeme potřebovat základní informace ohledně testovaných jedinců, jejich údajný vztah a pohlaví, a zda jsou k dispozici a ochotni podstoupit test. Pokud žijí v různých zemích, na požádání rozešleme další testovací soupravy. U sourozeneckého STR testu požadujeme vyplňení “sourozeneckého” formuláře, který najdete uvnitř vaší testovací soupravy. Vyplňený formulář je nutné pak odeslat do easyDNA Czech spolu se vzorky.

DNA test příbuznosti je dostupný již od Kč7900 a výsledky za pouhých 7 pracovních dnů. Cena bude záviset na typu testu který si vyberete, a počtu testovaných osob. Doporučujeme, abyste si pečlivě přečetli informace o konkrétním testu. Budete-li potřebovat, Kontaktujte nás a my Vám poradíme a projednáme Váš konkrétní případ Testu Příbuznosti.

 
Zobrazit pod kompletní seznam služeb
Menu stránek vše, co potřebujete vědět o našich službách
LiveZilla Live Chat Software