Contact us
easyDNA odpovědi na vaše dotazy týkající se DNA testování, testování otcovství a dalších DNA testů.

Často kladené otázky - DNA testy a testy otcovství

Co znamená ISO17025 akreditace pro testování DNA? 
Jaká je cena za test? 
Jak provést platbu?
Jak dlouho trvá vydání výsledku? 
Jak zjistíte, kdo je otec? 
Je test otcovství přesný?
Je vzorek matky nutný k testu otcovství? 
Bude testovací souprava zaslána diskrétně? 
 

 

Co znamená ISO17025 akreditace pro testování DNA?  Zpět na začátek
Norma ISO 17025 Mezinárodní Organizace pro Standardizaci se vztahuje na systém managementu kvality laboratoří, a tato akreditace znamená, že dotyčná laboratoř prošla přísným hodnocením, aby splňovala požadavky ohledně schopnosti poskytovat přesné a správné data správně nakalibrovanými přístroji.

Jaká je cena za test?   Zpět na začátek
Každý test je individuálně naceňen v závislosti na typu testu, počtu osob účastnících se testu a typu vzorku. Odkaz na informace o cenách najdete na stránce Objednejte DNA Testu

Jak provést platbu?    Zpět na začátek
Platba je požadována při objednávce testu. Můžete platit kreditní/debetní kartou (Mastercard nebo Visa), dobírkou anebo převodem na účet (prosím kontaktujte nás)
Více informací o platbě jsou k dispozici na našich webových stránkách Možnosti platby.

Jak dlouho trvá vydání výsledku?     Zpět na začátek
Vaše výsledky DNA testu by měly být vyhotoveny a odeslány během 7 pracovních dnů ode dne obdržení vzorků naší laboratoří. Pokud chcete výsledky do 3 pracovních dní od obdržení vzorků v laboratoři, máte možnost se rozhodnout pro expresní DNA test. Pokud ovšem zasíláte nestandardní vzorky, jako jsou vlasy, nedopalky cigaret nebo ústřižky nehtů může dodání výsledků trvat až 10-14 pracovních dnů. Nicméně, některé z našich DNA testů, které jsou založeny na jiných testovacích metodách mohou trvat déle. Patří mezi ně mtDNA test a test X chromozómu.

Jak zjistíte, kdo je otec?   Zpět na začátek
Každý jednotlivec má jedinečný genetický profil, zděděný od matky a otce. Odebrané DNA vzorky od dítěte a údajného otce jsou porovnány s použitím našeho DNA testu otcovství a tak prokážeme, zda je údajný otec biologickým otcem dítěte. Tento test nemůže prokázat, otcovství, pokud vzorky nebyly odebrány od biologického otce. Odběr vzorků se provádí podle pokynů přiložených v DNA testovací soupravě, kterou pak spolu se vzorky odešlete zpět do naší laboratoře.

Je test otcovství přesný?  Zpět na začátek
Náš DNA test otcovství je založen na analýze 24 různých genetických znacích. To je mnohem více, než vyžaduje soud: ve skutečnosti easyDNA test je 100 krát přesnější než co soud vyžaduje jako důkaz, a v procentuelním vyjádření je náš test průkazný na 99,99%.

Je vzorek matky nutný k testu otcovství?     Zpět na začátek
DNA test otcovství prováděný easyDNA vyžaduje pouze vzorek dítěte a údajného otce. DNA vzorek matky by pomohl zvýšit průkaznost výsledku, ale náš test je dostatečně přesný aby toto nevyžadoval.

Bude testovací souprava zaslána diskrétně?   Zpět na začátek
Ano: Obdržíte od nás obálku bez našeho loga nebo názvu firmy obsahující vše potřebné k odebrání a zaslání vzorků DNA zpět na naši adresu.

 
Zobrazit pod kompletní seznam služeb
Menu stránek vše, co potřebujete vědět o našich službách
LiveZilla Live Chat Software