Contact us

easyDNA nyní nabízí “X chromozóm” test!

Testy X- Chromozómu

Sestry mohou provést DNA test otcovství i v případě, že otec není naživu nebo nechce / nemůže být testován. Test X-chromozomu v takových případech umožní zjistit, zda jsou sestry:

  • vlastní či nevlastní
  • nevlastní anebo nejsou sestry vůbec

Každá žena má dva X chromozomy, jeden zděděný od matky a druhý od otce. X-chromozóm Test se nejčastěji používá k určení, zda sestry s různými matkami sdílejí stejného otce.

Když je vhodné použít X-chromom test?         Objednat DNA Test

Například, v situaci kdy dvě ženy mají různé matky a domnívají se, že mají stejného otce a tento test prokáže schodnost jejich X chromozóm linie, znamená to, že mají stejného otce.

Dvě sestry, které sdílejí stejnou matku a chtějí zjistit, zda jsou vlastní nebo nevlastní sestry, musí přidat ke svým DNA vzorkům take DNA vzorek jejich matky, aby se mohl provést test. Nejdříve se bude určovat stopa X chromozomu, který byl zděděn, anebo předán z matky na dceru a vyloučit  jej z profilu DNA sester. Pak můžeme porovnávat zbývající stopu X chromozómu DNA sester, a pokud se bude shodovat, značí to, že X chromozom je pravděpodobně zděděný od stejného otce. Pokud vzorek DNA matky není k dispozici pak se doporučuje provedení STR sourozeneckého testu.

Test X Chromozomu easyDNA lze objednat již od Kč 10500 (pro dvě testované ženy), Objednat Zde. Výsledky testu jsou k dispozici během 17-21 pracovních dnů.

 
Zobrazit pod kompletní seznam služeb
Menu stránek vše, co potřebujete vědět o našich službách
LiveZilla Live Chat Software